SM-viesteistä 7 mitalia ja 11 pistesijaa

10.7.2017

T15 aitajoukkue Lotta Putkiranta, Vilma Hakala, Kerttu Valtonen ja Ellinoora Riikinsaari.
T15 aitajoukkue Lotta Putkiranta, Vilma Hakala, Kerttu Valtonen ja Ellinoora Riikinsaari.
N17 4x100 metrillä juoksivat Eeva Immonen, Vappu Valtonen, Camilla Kohl ja Reetta Kämäräinen.
N17 4x100 metrillä juoksivat Eeva Immonen, Vappu Valtonen, Camilla Kohl ja Reetta Kämäräinen.
Poikien 800m viestin juoksijat Jonatan Sperryn, Johannes Hakala, Eetu Kalske ja Andrei Kiviharju.
Poikien 800m viestin juoksijat Jonatan Sperryn, Johannes Hakala, Eetu Kalske ja Andrei Kiviharju.
Poikien 4x100 metrin hopeajoukkueen viimeisessä vaihdossa kapulaa vaihtoivat Ibrahim El Mrabt ja Aleksi Paavonsalo.
Poikien 4x100 metrin hopeajoukkueen viimeisessä vaihdossa kapulaa vaihtoivat Ibrahim El Mrabt ja Aleksi Paavonsalo.
N19 hopeamitalistit 4x400 metrillä: Saana Pirttijärvi, Eeva Immonen, Liisa Sätilä ja Reetta Kämäräinen.
N19 hopeamitalistit 4x400 metrillä: Saana Pirttijärvi, Eeva Immonen, Liisa Sätilä ja Reetta Kämäräinen.

Tapioiden joukkueet onnistuivat upeasti Tampereen Ratinassa juostuissa SM-viesteissä. Näimme hienoja venymisiä ja taisteluita, joiden tuloksena loppusaldo oli erinomainen tuoden seuralle 51 Kalevan malja-pistettä.

Tapioiden mitali- ja pistesijajoukkueet olivat:

 

HOPEAA

N19 4x400m: Saana Pirttijärvi, Eeva Immonen, Liisa Sätilä, Reetta Kämäräinen

N17 4x100m aj: Vappu Valtonen, Rebekka Sukselainen, Merituuli Saarela, Camilla Kohl

P15 4x100m: Jonatan Sperryn, Evangelos Spartiotis, Ibrahim El Mrabt, Aleksi Paavonsalo

 

PRONSSIA

N 3x3000m kävely: Hele Haapaniemi, Ellen Seisto, Essi Kivelä

N19 3x800m: Nella Varjas, Ella Koskiniemi, Aino Hakkila

N17 4x300m: Vilma Hakala, Nella Varjas, Vappu Valtonen, Merituuli Saarela

M19 3x800m: Martin Kidron, Tuomas Uusitalo, Tomi Lehto

 

PISTESIJAT

4. N17 3x800m: Vilja Kauranen, Laura Putkiranta, Merituuli Saarela

4. M 4x1500m: Henrik Kymäläinen, Aleksi Uusipere, Tomi Lehto, Tuomo Salonen

4. M19 4x100m aj: Jaakko Lintula, Elja Neuvonen, Max Koskinen, Mark Szücs-Bartfai

5. N 4x100m: Iiris Peterzens, Emma Suhonen, Saga Kivekäs, Liisa Sätilä

5. N19 4x100m aj: Iiris Peterzens, Neea Nurmi, Jannika Niemelä, Reetta Kämäräinen

5. T15 4x80m aj: Ellinoora Riikinsaari, Kerttu Valtonen, Lotta Putkiranta, VIlma Hakala

5. P15 4x80m aj: Andrei Kiviharju, Joona Nieminen, Jonatan Sperryn, Ibrahim El Mrabt

5. N17 4x100m: Vappu Valtonen, Reetta Kämäräinen, Camilla Kohl, Eeva Immonen

5. M19 4x100m: Max Koskinen, Martin Kidron, Okko Makkonen, Mark Szücs-Bartfai

5. M19 4x400m: Jaakko Lintula, Mark Szücs-Bartfai, Evangelos Spartiotis, Martin Kidron

6. T15 4x100m: SIlja Jaatinen, Vilma Hakala, Ellinoora Riikinsaari, Anna Pursiainen

 

Onnittelut ja kiitokset koko mahtavalle joukkueelle!