Lajit ja aikataulu

Motonet GP Espoon alustava lajiohjelma on seuraava (päivitys 07/2019):

Miehet: 200m, 800m, 400m aj, pituus, seiväs, kiekko ja keihäs

Naiset: 100m, 800m, 100m aj, 400m aj, korkeus, 3-loikka ja kiekko

Alustava aikataulu - pidätämme oikeuden muutoksiin:

16:30M Kiekko 
17:35M 800mC-erä
17:40N 800mC-erä
17:40M  Pituus 
17:45M 800mB-erä
17:50N 800mB-erä
17:50M / N keihäsparakeihäs/tuoli
18:05N  400m ajB-erä
18:10N  Kiekko 
18:15M  400m ajB-erä
18:25M 200mC+B erät
18:30Kilpailuiden avaus 
18:40N  Korkeus 
18:40N  100m3 alkuerää
18:50M  Seiväs 
19:05M  800mA-erä
19:15N  100m ajalkuerät
19:25N 3-loikka 
19:30M / N  100mkelaus
19:45N 800mA-erä
19:55N  100mfinaali
19:55M  Keihäs 
20:05M / N  200mkelaus
20:20N  100m ajfinaali
20:30M 200mA-erä
20:40N  400m ajA-erä
20:50M  400m ajA-erä